Barcelona interesohet për Hysajn dhe Cancelon

Barcelona është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë, me Elseuid Hysaj dhe Joao Cancelo si objektivat kryesor.

Skuadra katalonase, Barcelona tashmë ka tre mbrojtës të krahut të djathtë, por vazhdon të kërkojë edhe një tjetër.

Aleix Vidal dhe Semedo nuk kanë përmbushur pritjet dhe pritet të largohen gjatë verës së ardhshme.

Sipas Calciomercato, një nga dëshirat e Barcelonës është mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj, i cili po kalon momente fantastike.

Përveç tij, në radar është edhe portugezi Joao Cancelo, që këtë sezon është i huazuar në Inter nga skuadra e Valencias, por me të drejtë blerje.

Komentet

Përgjigju

Your email address will not be published.


*